Співаймо Господу

     Співаймо Господу, велика Його міць і слава!!! Цими слова пісні "Осанна" Спільноти Розіп'ятої Любові я б хотів розпочати розповідь про подорож нашого хору Інспіратум до Польщі. Це вже третє наше таке паломництво за кордон. Перший раз ми поїхали якраз рік тому до Польщі і Німеччини, в другий - після Різдва і Нового року до Литви, Латвії і Польщі. Цього разу ми поїхали з програмою "Рік Господньої Благодаті" від композитора Віталія Казнодія і акторки текстів с. Людмили Саганівської CSM. Безпосередньо у самому хорі нас 13 осіб під керівництвом нашої улюбленої і прекрасної пані диригент Світлани Казнодій. Почалася наша подорож не дуже добре, бо українсько-польський кордон ми проходили 10 годин. Але Господь для кожного має свої сюрпризи і за це дуже нас усіх винагородив. Бо в Польщі ми провели чудовий час разом. Першим нашим пристановищем стало містечко Кросно Оджаньське, яке знаходиться недалеко польсько-німецького кордону, де ми були два дні і співали у двох чудових храмах. Але справжньою несподіванкою для нас було запрошення на відпустову Святу Месу до костелу у селище Машево, яку очолював Єпископ Зеленогурсько-Гожовський. Крім того, це було 60-ліття цієї парафії.

     Потім ми поїхали до Рокітного, де гостили у Санктуарії Матері Божої Терпеливо Слухаючої. Там ми також співали під час декількох Мес і дали один концерт. Але найбільше для всіх нас запам'яталася Хресна Дорога. Вона складається з 32 стацій і щорічно її відвідують тисячі паломників з усієї Польщі і не тільки.

     Далі був Гожув Вєлькопольскі. В парафії св. Йосифа у нас був дуже насичений день. Ми співали під час трьох Святих Мес польською мовою, потім був концерт і ще одна Свята Меса українською мовою. Після Гожова ми поїхали до Вроцлава. Чудову німецьку архітектуру цього міста ми запам'ятаємо назавжди. Приймали нас отці-облати, там ми співали під час Святої Меси і концерту. І перед останнім днем виступів у нас був вільний день, тому ми вирішили поїхати до культурної столиці Польщі, до міста королів, до величного Кракова. Там ми відвідали Вавельський замок і погуляли старим містом. Особисто я навчаюсь у Кракові від жовтня минулого року, але як звичайний турист відвідав Краків вперше. Я був у захваті. Маю надію, що кожен з нашої групи також. Ну і останньою нашою зупинкою стало містечко Катовіце. Ми вже були дуже втомлені, але разом з тим дуже щасливі. Від того, як нас прийняли отці-облати, від родин, в яких ми жили ці два дні, і, звичайно, від того, як нас прийняли глядачі. 

    Підсумовуючи, від імені цілого нашого колективу хочем подякувати передусім Господу Богу, за усі благодаті для нас, також о. Яну Сафінському і с. Людмилі Саганівській, які завжди поруч і дуже нас підтримують. Особливо дякуємо нашому настоятелю о. Віталію Безшкурому і усім людям, які нам трапляються під час наших подорожей, допомагають і чудово нас приймають. "Bóg zapłać" вам усім. Бо усе, що ми робимо, це для того, щоби прославляти Господа Бога кожну хвилину нашого життя. 

 

Ростислав Карабанчук