Формація

«Бог кличе до монашого життя різними способами, в залежності від зовнішніх обставин. Покликання зазвичай розвивається і дозріває поступово. Необхідно помірковано його пробуджувати, розпізнавати, доглядати і старанно підбирати.»

(Конституція Згромадження п.151)

Так як кожна людина перед прийняттям конкретного рішення та обов’язку, повинна приготуватись до цього, так і в богопосвяченому житті , Ісус нас приготовляє, щоб розіслати. Цьому служить час монашої формації:

  • Аспірат
  • Постулят
  • Новіціат
  • Юніорат

АСПІРАТ.
Це початковий етап монашого життя. Це час започаткування ближчого зв’язку зі Згромадженням. До аспірату можуть бути прийняті дівчата, котрі навчаються в школі, або в іншому навчальному закладі і не мають можливості бути у спільноті. Вони проживають у своїх родинах, утримуючи контакт зі Згромадженням.

ПОСТУЛЯТ.
Цей час триває 6 місяців, і з необхідності може бути продовжений до 2 років. (Конституція Згромадження п. 154.)
Це перший етап пізнавання монашого життя з середини. Постулянтка поступово ознайомлюється з монашим життям, пізнає ціль і апостольство Згромадження.

НОВІЦІАТ.
«Ціллю новіціату – переконання щодо покликання і закладення міцних фундаментів під подальше богопосвячене життя.»
(Конституція Згромадження п.155.)
Це основний час формації. Триває він 2 роки. Новіціушки поглиблюють людське дозрівання, духовне життя, вникають в духа Згромадження і формують своє серце за взірцем  Найчистішого Серця Марії, щоб бути прихованою апостолкою серед світу. Закінченням новіціату стає складення трьох шлюбів: чистоти, вбогості, послуху.

ЮНІОРАТ.
Це подальший важливий етап монашої формації. Це час входження в реальне життя Згромадження, відкривання дару покликання, любові Ісуса, та щоденної відповіді на Його любов.
«Часові шлюби Сестри складають впродовж  п’яти років, відновлюючи їх щороку.»   (Конституція Згромадження п. 180.)
Додатково, на шостий рік Сестри юніористки переживають річне приготування до Вічних Обітів. Час юніорату закінчується складанням Вічних Обітів.

ПОСТІЙНА ФОРМАЦІЯ.
Час після складання Вічних Обітів – час постійного формування. Ця формація процес духовного відновлення та  зросту. Він огортає усе життя.
«Після складення Вічних Обітів, кожна Дочка Найчистішого Серця Марії, старається продовжувати власну, людську , інтелектуальну і апостольську формацію, підтримуючи живу віру, поглиблену через консекрацію, та духа Згромадження і його послання.»

( Конституція Згромадження п. 202)